Teknoloji Devlerinin Çocukları Kayıp! Flickr ve Slack Kurucularının 16 Yaşındaki Çocuğu, Gizemli Bir Şekilde Ortadan Kayboldu

16 yaşındaki teknoloji girişimcisi Mint Butterfield, Pazar akşamı San Francisco’nun Bolinas bölgesinde görüldü ve o zamandan beri kayıp. Butterfield, ebeveynleri Stewart Butterfield ve Caterina Fake’in çocuğu olarak biliniyor. Stewart Butterfield, Flickr’ı Caterina Fake ile birlikte 2004 yılında kurdu ve daha sonra Slack’i başlattı. Çift 2007’de ayrıldı, ancak Butterfield’ın teknoloji dünyasındaki etkisi büyük.

Butterfield’ın son gözlemlendiği yer olan Bolinas, Kaliforniya, kaybolduğu zaman bir not ve bir bavul aldığı bilgisini bıraktı. Şerif ofisi, Butterfield’ı görenlerin hemen bilgi vermesini istiyor. Ancak Butterfield’ın cep telefonunu yanına almadığı belirtildi.

Ayrıca, People Magazine’e göre Butterfield’ın San Francisco’nun Tenderloin bölgesinde olabileceği de düşünülüyor. Bu bölge yüksek suç oranları ve uyuşturucuyla tanınıyor.

Stewart Butterfield’ın net servet değeri 1.6 milyar dolar ve Caterina Fake, Flickr’dan ayrıldıktan sonra Hunch adlı bir girişime imza attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir