Şekip Mosturoğlu adaylığını açıkladı

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Seçimli Yüksek Divan Kurulu Toplantısı 27 Nisan Cumartesi günü yapılacak. Aziz Yıldırım döneminin etkili isimlerinden Mehmet Şekip Mosturoğlu yaptığı yazılı açıklama ile Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu başkan adaylığını resmen duyurdu.

Mosturoğlu adaylığını duyurduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Saygıdeğer Büyük Fenerbahçe Ailesi,

Kulübümüz tarafından yapılan bildirime göre; Seçimli Yüksek Divan Kurulu Toplantımız 27 Nisan Cumartesi günü Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapılacaktır.

Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı seçimlerinde aday olmam konusunda Fenerbahçe Spor Kulübü üyelerince tarafıma gösterilmiş olan teveccühle bu konudaki düşüncelerimi birçok kulüp üyemizle paylaştım.

Konuştuğum herkes ile Yüksek Divan Kurulu ve Başkanlığına dair düşüncelerimi ve fikirlerimi tüm boyutlarıyla uzun uzun müzakere ettik. Netice itibariyle Kulübümüzün yapmış olduğu bildirim sonrasında; Yüksek Divan Kurulu başkan adaylığı düşüncemi, bu satırlarla sizlere resmen açıklıyorum.

Gönül verdiğim, uzun yıllar hizmet ettiğim, sarı lacivert renklerin başarısı için, kişisel özgürlüğüm dahil her şeyden vazgeçmeyi bilmiş, kulübümüze karşı kurulmuş 3 Temmuz Kumpasına karşı başlatmış olduğumuz büyük mücadele sırasında sarı-lacivert duvarı gövdeleri ile oluşturmuş eşsiz dostlar edinmiş, bu mücadeleyi bugün de sürdüren Kulübümüzün bir neferi olarak öncelikli hedefim; Fenerbahçe Spor Kulübü’nün akil üyelerinin oluşturduğu Yüksek Divan Kurulumuzu, Tüzüğümüz düzenlemeleri ile belirlenmiş denge ve istişare konusundaki fonksiyonlarını kusursuz olarak yerine getirmesini sağlamak olacaktır. Bunun yanı sıra, Yüksek Divan Kurulu, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün senatosu olarak, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün ve camiamızın güçlü bir sesi olacak, ürettiği düşünceler ile Türk Sporu’na fikir önderliği yapacaktır.

Kişilerin değil, fikirlerin çarpışacağı, sonunda kazananın mutlaka ve mutlaka Fenerbahçe olmasını umduğum bir seçim yarışı olması diler, saygı ile arz ederim.”

ŞEKİP MOSTUROĞLU KİMDİR?

Şekip Mosturoğlu, 20 Nisan 1966 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 1980 yılında girdiği Kuleli Askeri Lisesinden 1984 yılında mezun oldu. Ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Şekip Mosturoğlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra İstanbul Barosu’na bağlı avukat olarak çalışmalarını sürdürürken, Türkiye Futbol Federasyonu’nda 1997-2004 yılları arasında Haluk Ulusoy yönetiminde hukuktan sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak yer aldı. 2004-2006 yılları arasında Levent Bıçakçı başkanlığında Türkiye Futbol Federasyonu Asbaşkanı olarak görev yaptı.

Şekip Mosturoğlu, Mosturoğlu & Çopuroğlu Hukuk Bürosu kurucusu ve ortağıdır.

Şekip Mosturoğlu, 2006 yılında Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı yönetiminde Fenerbahçe Asbaşkanı oldu. 2006 yılından bu yana Fenerbahçe Yönetim Kurulunda asil üye Hukuk ve Dış İlişkiler Sorumlusu Asbaşkanı olarak görev yapmaktadır.

Şekip Mosturoğlu, 3 Temmuz 2011 tarihinde gerçekleştirilen operasyonla Aziz Yıldırım ve İlhan Ekşioğlu ile birlikte futbol şike davası ile ilgili olarak tutuklu yargılandı ve 8 ay hapis yattı. 1 yıl 10 ay hapis cezası aldı ancak Yargıtay, cezayı onamadı. Daha sonra beraat etti.

Şekip Mosturoğlu, avukat Dilek Mosturoğlu ile evlidir ve Batu Mosturoğlu (d.1994) adında bir oğlu, bir kızı vardır.

TMOK Spor Hukuku Komisyon üyesidir. Spor Hukuku konusunda makaleleri vardır. Değişik üniversitelerde spor hukuku dersleri vermektedir. Spor Hukuku Enstitüsü Kurucu Üyesi ve halen Başkan Yardımcısıdır.

Üyelikleri:

İstanbul Barosu,

Fenerbahçe Spor Kulübü Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Asbaşkanı (2006 – 2018),

Türkiye Futbol Federasyonu Asbaşkanı (2004 – 2006),

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu Üyesi (1997 – 2004),

UEFA Marketing and Tv Rights Panel üyesi,

TFF Vakfı Kurucusu,

TMOK Hukuk Kurulu Üyesi (2011),

Spor Hukuku Enstitüsü Üyesi

Uzmanlık Alanları:

Ticaret Hukuku,

Sözleşmeler Hukuku,

İflas Hukuku,

Sağlık Hukuku ve Sigorta,

Enerji & Maden Hukuku,

İş Hukuku,

Medeni Hukuk,

Ceza Hukuku,

Spor Hukuku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir